medal WŁADYSŁAW TERLECKI-NUMIZMATYK, 1978, srebro Ag, masa rzeczywista: 179 g

stan zachowania
I
cena wywoławcza
300 PLN
aktualna cena

limit

PLN
.00

~0 USD
~0 EUR
~0 GBP

Przyjmowanie limitów: do końca licytacji

  • Twój limit

oferta

PLN
.00

~81 USD
~70 EUR
~62 GBP

Składanie ofert: do 27/04 10:00:00

  • Twoja oferta
600 PLN

Medal WŁADYSŁAW TERLECKI-NUMIZMATYK, 1978, srebro Ag, masa rzeczywista: 179 g, średnica 70 mm, nakład 70 sztuk, "Awers: Popiersie trzy czwarte w lewo. W otoku po bokach: DR WŁADYSŁAW TERLECKI NUMIZMATYK, 1940-1967, W dole po prawej: PTAIN/1977. Rewers: Poziomo przez środek: WŁADYSŁAW TERLECKI/MENNICA WARSZAWSKA/1765-1965. W górze i dole w prostokątach medale i monety. Sygnowany - spleciony monogram EG. Projektował i wykonał: Edward Gorol" (Medale 1974-1978, Warszawa 1979, s. 140). Cena zakupu w epoce 1 500 zł (na podstawie zapisków kolekcjonerskich, które były dołączone do kolekcji). Na płaszczyźnie obrzeża wybity symbol Ag oraz umieszczona punca z oznaczeniem podstawowej cechy probierczej dla próby srebra 800 (polska cecha probiercza używana w latach 1963-1986). Dla wyrobów z metali szlachetnych wizerunek kobiety oznacza wyrób ze srebra, zaś litera K - miejsce cechowania, w tym przypadku Kraków. Paszkowycz 35/78.

Stan zachowania
I
Literatura
Medale Mennicy Państowowej 1974-1978, poz. 515

Brak