medal INSUREKCJA KOŚCIUSZKOWSKA, medal wznowiony w 1983 roku (pierwotne bicie z 1982 roku nie zawierało wersji srebrnej), srebro Ag, masa rzeczywista: 187 g, nakład z 1983 roku: 5 sztuk

stan zachowania
I
cena wywoławcza
400 PLN
aktualna cena
420 PLN

limit

PLN
.00

~0 USD
~0 EUR
~0 GBP

Przyjmowanie limitów: do końca licytacji

  • Twój limit

oferta

PLN
.00

~119 USD
~103 EUR
~91 GBP

Składanie ofert: do 27/04 10:00:00

  • Twoja oferta
900 PLN

Medal INSUREKCJA KOŚCIUSZKOWSKA, medal wznowiony w 1983 roku (pierwotne bicie z 1982 roku nie zawierało wersji srebrnej), srebro Ag, masa rzeczywista: 187 g, średnica 70 mm, nakład z 1983 roku: 5 sztuk , "Awers: Profil T. Kościuszki w prawo, na tle atakujących kosynierów. U góry: INSUREKCJA/KOŚCIUSZKOWSKA/1794. Rewers: Ustawione na sztorc kosy, na ich tle szarfa z Orłem w koronie i napisem: CAŁOŚĆ/RÓWNOŚĆ/NIEPODLEGŁOŚĆ. U dołu wzdłuż krawędzi: PTAiN WARSZAWA 1982 (Medale 1979-1983, Warszawa 1986, s. 132). Sygnowany na awersie - J. MARKIEWICZ-N. Projektował i wykonał: Józef Markiewicz-Nieszcz. Cena zakupu w epoce 10 700 zł (na podstawie zapisków kolekcjonerskich, które były dołączone do kolekcji). Na płaszczyźnie obrzeża wybity symbol oznaczjący próbę srebra Ag 925. Paszkowycz 37/82.

Stan zachowania
I
Literatura
Medale Mennicy Państowowej 1979-1983, poz. 547

oferta licytujący data
420 PLN - 24/04 17:33:47
400 PLN - 18/04 20:40:45