medal GEN. BRONI WŁADYSŁAW SIKORSKI, 1983, srebro Ag, masa rzeczywista: 181 g, bardzo niski nakład: 15 sztuk

stan zachowania
I
cena wywoławcza
350 PLN
aktualna cena

limit

PLN
.00

~0 USD
~0 EUR
~0 GBP

Przyjmowanie limitów: do końca licytacji

  • Twój limit

oferta

PLN
.00

~95 USD
~81 EUR
~72 GBP

Składanie ofert: do 27/04 10:00:00

  • Twoja oferta
600 PLN

Medal GEN. BRONI WŁADYSŁAW SIKORSKI, 1983, srebro Ag, masa rzeczywista: 181 g, średnica 70 mm, bardzo niski nakład: 15 sztuk , "Awers: Popiersie w profilu w lewo. Obok daty: 1881-1943. Niżej półkoliście: GEN. BRONI. WŁADYSŁAW. SIKORSKI. Rewers: Orzeł z Orderem Virtuti Militari na piersi. U dołu wzdłuż krawędzi: PTAiN WARSZAWA 1982 (Medale 1979-1983, Warszawa 1986, s. 163-164). Sygnowany na rewersie: j. markieewicz-n. Projektował i wykonał: Józef Markiewicz-Nieszcz. Cena zakupu w epoce 10 000 zł (na podstawie zapisków kolekcjonerskich, które były dołączone do kolekcji). Na płaszczyźnie obrzeża wybity symbol oznaczjący próbę srebra Ag 925. Paszkowycz 56/82.

Stan zachowania
I
Literatura
Medale Mennicy Państowowej 1979-1983, poz. 674

Brak