medal POWSTANIE WIELKOPOLSKIE, medal wznowiony w 1983 roku (pierwotne bicie z 1982 roku nie zawierało wersji srebrnej), srebro Ag, masa rzeczywista: 187 g, ekstremalnie niski nakład: tylko 5 sztuk

stan zachowania
I
cena wywoławcza
400 PLN
aktualna cena
400 PLN

limit

PLN
.00

~0 USD
~0 EUR
~0 GBP

Przyjmowanie limitów: do końca licytacji

  • Twój limit

oferta

PLN
.00

~114 USD
~98 EUR
~87 GBP

Składanie ofert: do 27/04 10:00:00

  • Twoja oferta
900 PLN

Medal POWSTANIE WIELKOPOLSKIE, medal wznowiony w 1983 roku (pierwotne bicie z 1982 roku nie zawierał wersji srebrnej), srebro Ag, masa rzeczywista: 187 g, średnica 70 mm, ekstremalnie niski nakład: tylko 5 sztuk , "Awers: Orzeł w koronie na tle krzyża powstańczego z datami: 1918-1919. Niżej szarfa z napisem: POWSTANIE/WIELKOPOLSKIE. Rewers: Grupa uzbrojonych powstańców zwróconych w kierunku zachodnim. Po lewej zarys zachodniej granicy Wielkopolski. Pośrodku nazwy miejscowości: BYDGOSZCZ/CZARNKÓW/MIĘDZYCHÓW/MIĘDZYRZECZ/POZNAŃ/WOLSZTYN/LESZNO/KROTOSZYN/OSTRÓW WLK/OSTRZESZÓW/KĘPNO (Medale 1979-1983, Warszawa 1986, s. 129). Sygnowany na rewersie - inicjały GK. Projektował i wykonał: Grzegorz Kowalski. Cena zakupu w epoce 12 000 zł (na podstawie zapisków kolekcjonerskich, które były dołączone do kolekcji). Na płaszczyźnie obrzeża wybity symbol oznaczjący próbę srebra Ag 925. Paszkowycz 30/82.

Stan zachowania
I
Literatura
Medale Mennicy Państowowej 1979-1983, poz. 536

oferta licytujący data
400 PLN - 24/04 17:34:07