17

medal NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI, 1985, srebro Ag, masa rzeczywista: 148 g, nakład: 20 sztuk

I
Stan zachowania: I
Estymacje: 141 EUR
Literatura: Medale Mennicy Państowowej 1984-1988, poz. 362
Medal NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI, 1985, srebro Ag, masa rzeczywista: 148 g, średnica 70 mm, nakład: 20 sztuk , "Awers: Popiersie na wprost. Niżej napis: JÓZEF PIŁSUDSKI. W otoku napis: NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI 11 LISTOPADA 1918 r. Rewers: Orzeł legionów. Niżej napis: PTAiN WARSZAWA 1985 (Medale 1984-1988, Warszawa 1990, s. 187). Sygnowany na awersie: spleciony monogram SW. Projektowała i wykonała: Stanisława Wątróbska. Emitent: Polskie Towarzystwo Archeologiczne i Numizmatyczne, Oddział Warszawski. Cena zakupu w epoce 12 000 zł (cena emisyjna najprawdopodobniej 10 000 zł, na podstawie zapisków kolekcjonerskich, które były dołączone do kolekcji). Na płaszczyźnie obrzeża wybity symbol oznaczjący próbę srebra Ag 925. Paszkowycz 109/85.
Aukcja nr 6
27 kwietnia 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
82 EUR
141 EUR
Stan zachowania
I
148 EUR
181%
Wyświetleń: 205 | Ulubione: 0

Bereska Numizmatyka

Aukcja nr 6
27 kwietnia 2019 CEST/Warsaw

Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję

Bereska Numizmatyka
BERESKA NUMIZMATYKA Justyna Leszczyńska-Bereska
Aleja Solidarności 117 / 207
00-140 Warszawa