medal EMERYK HUTTEN CZAPSKI, 1978, srebro Ag, masa rzeczywista: 153 g

stan zachowania
I
cena wywoławcza
350 PLN
420 PLN
700 PLN

Medal EMERYK HUTTEN CZAPSKI, 1978, srebro Ag, masa rzeczywista: 153 g, średnica 70 mm, nakład 40 sztuk, "Awers: Popiersie trzy czwarte w prawo. W tle po lewej herb Leliwa i napis: EMERYK/HUTTEN/CZAPSKI. Po prawej: UR. 5 XI 1828/ZM. 23 VII 1896. Rewers: Siedmiowierszowy napis w bloku: TEMU.KTÓRY/PAMIĄTKI.OJ/CZYSTE.OCALIŁ/Z.BURZY.DZIEJO/WEJ.W.STUPIĘĆ/DZIESIĄTĄ.ROCZ/NICĘ.URODZIN. Przez środek pas z napisem: PTAiN SEKCJA NUMIZMATYCZNA W ŁODZI, niżej: awers i rewers dukata Łokietka. Sygnowany - "jj". Projektował i wykonał Jerzy Jarnuszkiewicz" (Medale 1974-1978, Warszawa 1979, s. 140). Cena zakupu w epoce 5 700 zł (na podstawie zapisków kolekcjonerskich, które były dołączone do kolekcji). Na płaszczyźnie obrzeża wybity symbol Ag oraz umieszczona punca (dwurkotnie nabita-dwa razy litera K) z oznaczeniem podstawowej cechy probierczej dla próby srebra 800 (polska cecha probiercza używana w latach 1963-1986). Dla wyrobów z metali szlachetnych wizerunek kobiety oznacza wyrób ze srebra, zaś litera K - miejsce cechowania, w tym przypadku Kraków. Paszkowycz 46/78.

Stan zachowania
I
Literatura
Medale Mennicy Państowowej 1979-1983, poz. 530