medal JOACHIM LELEWEL 1786-1861, 1980, srebro Ag, masa rzeczywista: 173 g

stan zachowania
I
cena wywoławcza
300 PLN
aktualna cena

limit

PLN
.00

~0 USD
~0 EUR
~0 GBP

Przyjmowanie limitów: do końca licytacji

  • Twój limit

oferta

PLN
.00

~81 USD
~70 EUR
~62 GBP

Składanie ofert: do 27/04 10:00:00

  • Twoja oferta
600 PLN

Medal JOACHIM LELEWEL 1786-1861, 1980, srebro Ag, masa rzeczywista: 173 g, średnica 70 mm, nakład 45 sztuk, "Awers: Popiersie trzy czwarte w prawo. Po lewej: 1786/1861, po prawej: JOACHIM LELEWEL. Rewers: Napis w bloku: WIELKI/PATRIOTA/HISTORYK/ZASŁUŻONY/DLA.NUMIZMATYKI.POLSKIEJ/I.EUROPEJSKIEJ. Niżej ułożone książki (I-IX). W otoku: POLSKIE. TOWARZYSTWO. ARCHEOLOGICZNE I NUMIZMATYCZNE. SEKCJA. NUMIZMATYCZNA. W ŁODZI (Medale 1979-1983, Warszawa 1986, s. 58). Niesygnowany. Projektował i wykonał: Jerzy Jarnuszkiewicz. Cena zakupu w epoce 5 700 zł (na podstawie zapisków kolekcjonerskich, które były dołączone do kolekcji). Na płaszczyźnie obrzeża wybity symbol Ag oraz umieszczona punca z oznaczeniem podstawowej cechy probierczej dla próby srebra 916 (polska cecha probiercza używana w latach 1963-1986). Dla wyrobów z metali szlachetnych wizerunek kobiety oznacza wyrób ze srebra, zaś litera K - miejsce cechowania, w tym przypadku Kraków. Paszkowycz 49/80.

Stan zachowania
I
Literatura
Medale Mennicy Państowowej 1979-1983, poz. 214

Brak