medal POWSTANIE WARSZAWSKIE, medal wznowiony w 1983 roku, srebro Ag, masa rzeczywista: 160 g, ekstremalnie niski nakład 5 sztuk, z opaską AK na rękawie

stan zachowania
I
cena wywoławcza
500 PLN
aktualna cena
550 PLN

limit

PLN
.00

~0 USD
~0 EUR
~0 GBP

Przyjmowanie limitów: do końca licytacji

  • Twój limit

oferta

PLN
.00

~163 USD
~140 EUR
~124 GBP

Składanie ofert: do 27/04 10:00:00

  • Twoja oferta
900 PLN

Medal POWSTANIE WARSZAWSKIE, medal wznowiony w 1983 roku, srebro Ag, masa rzeczywista: 160 g, średnica 70 mm, ekstremalnie niski nakład 5 sztuk, z opaską AK na rękawie , "Awers: Na tle ruin leżący powstaniec i sanitariuszka. Po prawej strzelający z karabinu żołnierz. W dole data: 1.8.1944. Obrzeże po prawej wyrwane wybuchem pocisku. Rewers: mur ze śladami kul. Po lewej obrzeże wyrwane wybuchem pocisku. Na murze Orzeł w koronie i znak Polski Walączącej - "kotwica". W dole półkoliście: PTAiN WARSZAWA. 1981. Sygnowany na awersie - j. markiewicz-n. Projektował i wykonał Józef Markiewicz-Nieszcz (Medale 1979-1983, Warszawa 1986, s. 102). Cena zakupu w epoce 12 000 zł (na podstawie zapisków kolekcjonerskich, które były dołączone do kolekcji). Na płaszczyźnie obrzeża wybity symbol oznaczjący próbę srebra Ag 925. Paszkowycz 45/81.

Stan zachowania
I
Literatura
Medale Mennicy Państowowej 1979-1983, poz. 419

oferta licytujący data
550 PLN - 24/04 17:35:57
500 PLN - 18/04 20:53:21