medal 150 ROCZNICA POWSTANIA LISTOPADOWEGO, medal wznowiony w 1983 roku (pierwotne bicie z 1980 roku nie zawierało wersji srebrnej), srebro Ag, masa rzeczywista: 185 g, średnica 70 mm, ekstremalnie niski nakład 6 sztuk

stan zachowania
I
cena wywoławcza
400 PLN
aktualna cena
400 PLN

limit

PLN
.00

~0 USD
~0 EUR
~0 GBP

Przyjmowanie limitów: do końca licytacji

  • Twój limit

oferta

PLN
.00

~114 USD
~98 EUR
~87 GBP

Składanie ofert: do 27/04 10:00:00

  • Twoja oferta
900 PLN

Medal 150 ROCZNICA POWSTANIA LISTOPADOWEGO, medal wznowiony w 1983 roku (pierwotne bicie z 1980 roku nie zawierało wersji srebrnej), srebro Ag, masa rzeczywista: 185 g, średnica 70 mm, ekstremalnie niski nakład 6 sztuk , "Awers: U góry: Orzeł, niżej poziomo: 150 ROCZNICA/POWSTANIA LISTOPADOWEGO, niżej rząd strzelających żółnierzy. Po lewej data: 29 XI 1830. Rewers: Tarcza herbowa Polski i Litwy z koroną. W otoku: POLSKIE TOWARZYSTWO ARCHEOLOGICZNE I NUMIZMATYCZNE. ODDZIAŁ WARSZAWSKI. 1980" (Medale 1979-1983, Warszawa 1986, s. 62). Sygnowany na awersie - ML 80. Projektował i wykonał: Marek Lipowski. Cena zakupu w epoce 4 500 zł (na podstawie zapisków kolekcjonerskich, które były dołączone do kolekcji). Na płaszczyźnie obrzeża wybity symbol oznaczjący próbę srebra Ag 925. Paszkowycz 69/80.

Stan zachowania
I
Literatura
Medale Mennicy Państowowej 1979-1983, poz. 237

oferta licytujący data
400 PLN - 24/04 17:36:24