Noty monet, medali i banknotów

Stan zachowania

Grading

Aukcja nr 9

keyboard_arrow_right

To już 9 raz kiedy spotykamy się z Państwem na naszej aukcji numizmatycznej. Od aukcji numer 3, którą przeprowadziliśmy 7 kwietnia 2018 roku współpracujemy z platformą OneBid, oferując sprzedaż internetową w czasie rzeczywistym. Tym samym to już 2 lata naszej obecności na tym serwisie. 
Zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji, szczególnie, że będą na niej licytowane 3 kolekcje. Pierwsza z nich to kolekcja amerykańskich monet złotych (najprawdopodobniej pierwsza tak liczna oferta na polskim rynku aukcyjnym jeśli chodzi o nominał 5 dolarów – 40 pozycji). 

Druga z nich to stara polska kolekcja, zgromadzona kilkadziesiąt lat temu, na którą składają się w całości następujące działy: POLSKA I Z POWIĄZANE, ANTYK, MONETY ZAGRANICZNE (łącznie wyselekcjonowane 64 pozycje). Jesteśmy zaszczyceni, że udało nam się nawiązać współpracę w dziale ANTYK przy wyborze monet na aukcję, jak również przy ocenie autentyczności  oraz opisach, z panem dr hab. Bartoszem Awianowiczem, profesorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

Równie atrakcyjna przedstawia się kolekcja monet obiegowych z okresu PRL, zbierana w epoce przez wytrawnego kolekcjonera. Z kompletu monet PRL wyselekcjonowaliśmy dla Państwa prawdziwe perełki – do tej pory nie spotkaliśmy się z taką ilością monet z efektem proof like w jednym zbiorze. Monety obiegowe PRL licytowane na naszej aukcji zachwycają stanami zachowania, wiele z nich posiada kwalifikacje do uzyskania wysokich not w skali Sheldona. A ukoronowaniem kolekcji jest 2 zł z 1973 roku „Jagody” wybita stemplem lustrzanym – aluminiowa próba technologiczna ze zjawiskowym efektem CAMEO ale ta pozycja będzie licytowana w ekskluzywnej części aukcji. 

W naszej ofercie znalazła się także literatura, a wśród niej komplet wszystkich tomów katalogu BANKNOTY POLSKIE KOLEKCJA LUCOW autorstwa Jerzego Koziczyńskiego. 

9 aukcję BERESKA NUMIZMATYKA wieńczy dział CRÈME DE LA CRÈME, w którym znajduje się 5 pozycji: dwie ekstremalnie rzadkie próby z II RP: wybite w brązie 10 zł 1933 kobieta w czepcu oraz 1 zł z 1928 w TOMBAKU (NAKŁAD JEDYNIE 8 SZTUK), obie w slabie firmy NGC z oceną MS64 oraz 3 monety okresu PRL: 10 groszówka z 1973 roku BEZ ZNAKU MENNICY (MS64), FENOMALNE JAGODY STEMPEL LUSTRZANY PRÓBA TECHNOLOGICZNA oraz RYBAK  1973 rok Z PRZERWANYM SZNUREM SIECI. Zapraszamy do licytacji!


Naszą wiosenną aukcję, podobnie jak tę z 8 września 2019 roku, rozpoczynamy zbiorem monet złotych (44 egzemplarze). Wprowadzona przez nas formuła prowizji 5% przy tego typu walorach okazała się dla Państwa atrakcyjna, cieszymy się więc, że tym razem również możemy zaoferować podobny materiał. Zapraszamy do licytacji monet amerykańskich 5 i 10 dolarów, przy czym zdecydowana większość bo aż 40 sztuk tego pierwszego nominału. W ofercie znalazły się monety z dwóch mennic: San Francisco i Filadelfia z różnych lat bicia. Jest to najprawdopodobniej największa jak dotąd na polskim rynku aukcyjnym oferta na monety o nominale 5 dolarów. 

Na koniec jeszcze raz bardzo ważna informacja: zwycięzcy licytacji monet z działu „KOLEKCJA ZŁOTYCH MONET” płacą tylko 5 % prowizji od wylicytowanej kwoty. Walory znajdujące się w pozostałych działach objęte są natomiast prowizją 15%.
Sortuj:
Pokaż:
Zakres cen: 1 - refresh
keyboard_arrow_up
add