Stan zachowania

Aukcja nr 10

Zapraszam Państwa do wzięcia udziału w jubileuszowej 10 aukcji numizmatycznej.

Ofertę otwiera dział ZŁOTO – cieszę się, że zaproponowana przez nas formuła w zakresie sprzedaży złotych monet się przyjęła. Przypominamy Klienci kupujący walory z tego działu płacą 5% opłaty aukcyjnej. Trzon oferty na złoto tworzy kolekcja polskich monet z serii „Władcy Polski”, zapoczątkowana jeszcze w okresie PRL. Zwieńczeniem tego działu jest dukat z 1831 roku, Powstanie Listopadowe, w znakomitym stanie zachowania, ilustrowanym w najnowszym katalogu monet Friedberga.

Przez te wszystkie lata przyzwyczailiśmy Państwa do oferowania monet śląskich – tym razem również zapraszamy do ich licytacji. Szczególna uwagę zwracamy na rzadkiego oleśnickiego parwusa, Konrada I Starego – monety tego typu bardzo rzadko pojawią się na aukcjach numizmatycznych.

W dziale z literaturą znalazły się zarówno pozycje polskie, jak i zagraniczne. Zarówno w introligatorskich, bibliofilskich oprawach, jak i „luzem”. Niektóre pozycje współczesne bardzo ciężko osiągalne na polskim rynku.

Niewielki dział monet polskich i z Polską związanych zawiera 14 pozycji.

Bardziej rozbudowana jest oferta na II RP – kolekcja jednej osoby zbierana przez kilkadziesiąt lat. Warte podkreślenia, że kolekcjoner tworzący zbiór monet z dwudziestolecia międzywojennego starannie selekcjonował walory, my zaś dokonaliśmy…selekcji jego zbioru i wybraliśmy „najlepsze z najlepszych”. Niespotykana szansa na uzupełnienie swoich zbiorów, wszystkie monety „luzem”, niektóre z potencjałem uzyskania wysokich not gradingowych w skali Sheldona.

Tradycyjne dość dobrze prezentuje się także dział PRL – wyselekcjonowane monety w bardzo dobrych stanach zachowania, także „mini-kolekcja” proof lików.

Naszą ofertę zamyka dział zagranica składający się z 24 monet, w większości rosyjskich oraz niemieckich.

Podsumowując licytowanych będzie 229 pozycji, przy estymacji całości na poziomie 262 300 zł.

Zapraszam do wzięcia udziału w naszej aukcji.
Następna kategoria
+